Cmentarz choleryczny w Gierczycach
Przy drodze z Gierczyc do Kaliszan usytuowany jest niewielki cmentarz choleryczny. Ma on powierzchnię około 0,10 ha.
Na cmentarzu znajduje się kamienny krzyż nagrobny z 1867 roku. W latach 2003-2005 z inicjatywy miejscowego proboszcza ks. Czerwińskiego gruntownie odnowiono i zabezpieczono powierzchnię tego cmentarza solidnym murem. Nowym akcentem na terenie cmentarza stał się odsłonięty Krzyż - Pomnik ku pamięci następnych pokoleń.
Cmentarz parafialny w Gierczycach
Tuż obok drewnianego kościoła parafialnego w Gierczycach, znajduje się wpisany do rejestru zabytków cmentarz parafialny, który posiada ciekawe i piękne nagrobki z XIX i początku XX wieku. Dominującym akcentem architektonicznym jest stojąca nieopodal wejścia na cmentarz neogotycka kaplica grobowa ostatnich właścicieli Gierczyc, Łempickich. Jest zbudowana w stylu neoromańskim i na wewnętrznych ścianach wyposażona jest w marmurowe epitafia członków rodu Łempickich. W jej podziemiach pochowano również żonę wybitnego polskiego malarza Józefa Chełmońskiego.
Kaplica grobowa rodziny Łempickich na cmentarzu grzebalnym murowanym z 1900 roku.
Cmentarz parafialny- Bidziny
zabytkowy cmentarz założony w końcu XVIII wieku, zlokalizowany w południowej części miejscowości, w odległości około 300 metrów od kościoła. Otoczony jest murem kamiennym z dwoma bramami, z których jedna pochodzi z pierwszej połowy XIX w. Zachowało się kilkadziesiąt nagrobków i płyt nagrobnych z przełomu XIX i XX wieku, najstarsza z 1830 roku. Na cmentarzu bidzińskim zachowała się jedna pojedyncza mogiła utrwalająca masowy pochówek żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej.
Cmentarz parafialny – Stodoły
Niedaleko od kościoła parafialnego w Stodołach w odległości ok 170 m. znajduje się wpisany do rejestru zabytków cmentarz parafialny, Na cmentarzu parafialnym w Stodołach znajdują się kamienne nagrobki nowszej proweniencji, pochodzące z ośrodka kamieniarskiego w Janikowie (m. in. grób rodziny Roguskich).
Cmentarz parafialny - Wojciechowice
Na cmentarzu znajduje się dużo zabytkowych, nagrobków kamiennych, zarówno wytworów z miejskich warsztatów kamieniarskich, jak i też prac samorodnych kamieniarzy i rzeźbiarzy ludowych z okolicznych miejscowości. Najstarsze nagrobki, utrzymane w stylu klasycystycznym, pochodzą z I poł. XIX w. postawione zostały na grobach okolicznych ziemian. Najstarszym zachowanym jest klasycystyczny nagrobek (z 1827 r.) w kształcie smukłej piramidy postawiony na mogile dziedziców Mikułowic, a także stojący obok zmarłej w 1835 r. Kazimiery Waleszyńskiej, również związanej z Mikułowicami. W tym samym zgrupowaniu (w centralnej części cmentarza) najstarszych pomników, na którym należy skupić uwagę jest mogiła rodziny Czarneckich dziedziców także Mikułowic.