"Nazwy obiektów fizjograficznych: Cztery Kopce, Kaliskie Łąki, Kaliskie Pola, Na Źródliskach (pola, łąki), Opalanka (pola, góra), Po Koszycami, Pod Przeuszynem, Pólka, Podlaski.
Historia
Tereny dzisiejszej wsi były zamieszkałe przez człowieka około 3,5 tysiąca lat temu.
Na łagodnym stoku lessowym schodzącym w dolinę strumienia dopływu Gierczanki mieszkali przedstawiciele kultury mierzanowickiej. Znaleziono tu fragmenty naczyń glinianych.
Nazwa wsi pochodzi ponoć od pierwszych mieszkańców wsi, którzy mieli być tu przeniesieni z Kaliskiego.
W 1827 r. Kaliszany składały się z 21 domów, w których mieszkało 183 mieszkańców. Do wsi należało 1420 morgów. W ostatniej dekadzie było już we wsi 42 domy, zamieszkałe przez 276 osób. Do dworu należało 876 morgów, zaś do chłopów 325 morgów. Był też wtedy w Kaliszanach młyn wodny.
Właścicielem majątku ziemskiego w Kaliszanach w okresie międzywojennym był Zygmunt Leszczyński, który ożenił się z Jankowską z Ukrainy.
Leszczyński zajmował się też polityką. Był posłem do Rady Państwa w Petersburgu, senatorem, wicemarszałkiem przedwojennego senatu. W swoim gospodarstwie w Kaliszanach prowadził stado remontowe koni pełnej krwi angielskiej. W czasie okupacji hitlerowskiej w swoim domu udzielał schronienia wysiedleńcom z Wielkopolski, m. in. gościł pod swoim dachem rodzinę Karłowskich. Zmarł w 1942 r. Partyzanci z AL. wydali wyrok śmierci na jego syna Michała. Zginął on w 1945 r. w nieznanych bliżej okolicznościach w Kieleckim. Symbolicznie pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu w Gierczycach.
W 1945 r. majątek obszarniczy Leszczyńskich podlegał parcelacji, a ruchomości z dworu zostały przejęte przez państwo, jako tzw. mienie podworskie.
Do dziś zachował się park podworski ze starym układem oraz były dwór, Na progu 2006 r. wciąż częściowo użytkowany, ale już będący w złym stanie technicznym. Po wojnie przechodził on różne koleje losu. Służył jako mieszkania dla okolicznej ludności, był siedzibą dla klubu kultury, Zakładu nr 3 Spółdzielni Kółek Rolniczych w Stodołach.
Z Kaliszan pochodzi (ur. w 1935 r.) Marian Duda, lekarz, profesor nauk medycznych, specjalista z zakresu pulmonologii, autor wielu publikacji naukowych z zakresu medycyny.
Na koniec 2004 r. Kaliszany zajmowały 490 ha (5,6 % powierzchni gminy) i zamieszkiwało tu 212 osób." [sic!]
Źródło: Józef Myjak, "Tam gdzie Świt cywilizacji rolniczej" . Monografia krajoznawcza gminy Wojciechowice, PAIR Sandomierz 2006